Новопетрівська ЗОШ І-ІІІст

Кращі вправи для очей від втоми після роботи з комп

Кращі вправи для очей від втоми після роботи з компЛюди, які багато працюють за комп'ютером, можуть часто стикатися з тим, що у них втомлюються очі. Це провокується роздратуванням внутрішньої оболонки очей. При відсутності належного відпочинку і вправ може розвинутися короткозорість, значно погіршитися зір. Також тих, що часто знаходиться біля комп'ютера, нерідко переслідують такі неприємні симптоми, як почервоніння очей, сухість, печіння, больові відчуття в лобовій частині голови. Нескладна гімнастика для очей при роботі за комп'ютером, допоможе зняти дискомфортні відчуття і попередити порушення зору.

 

Чому після комп'ютера болять і втомлюються очі

Одна з причин, яка викликає втому очей при роботі за комп'ютером — постійне мерехтіння і світлова пульсація картинки на моніторі. При сприйнятті такої інформації очі повинні сильно напружуватися.

Тривала робота за комп'ютером провокує уповільнення кровообігу в очах. Це в свою чергу призводить до нестачі кисню і поживних речовин, нагромадження продуктів обміну у внутрішній області очного яблука.

Для того щоб впоратися з цим виникає компенсаторна реакція, тобто, розширення очних судин. Це все провокує дискомфорт в очах, больові відчуття, сухість, печіння. З'являється так званий комп'ютерно-зоровий синдром.

Ще одна причина в тому, що в процесі роботи за комп'ютером ми мало рухаємо очима і рідко моргаємо. Зважаючи на це очні м'язи напружуються, і це також призводить до больових відчуттів.

Приклади вправ для очей, рекомендовані для школярів (кожну з вправ виконувати спочатку по 2-3 рази, пізніше, коли дитина їх вивчить – по 5-7 разів):

 • «Жмурки». Міцно-міцно замруж очі на 5 секунд, а потім відкрий їх.
 • «Метелик». Поморгай очами, як махає крилами метелик – швидко та легко.
 • «Світлофор». По черзі закривай то ліве, то праве око, як блимає залізничний світлофор.
 • «Вгору-вниз». Подивися спочатку вгору, потім вниз, не нахиляючи голови.·
 • «Годинник». Нехай очі дивляться то вправо, то вліво, як годинник: «тік-так». Повтори цю вправу 20 разів.·
 • «Хрестики-нолики». Намалюй очима велике коло за годинниковою стрілкою, а потім – проти. Тепер намалюй хрестик: спочатку подивися вправо вгору, потім вліво вниз, а потім навпаки, провівши поглядом дві умовні лінії навхрест.·
 • «Баньки». Не моргай очами якомога довше. Коли моргнеш, закрий очі та розслабся, уявивши, що ти спиш.·
 • «Масаж». Закрий повіки і акуратно помасуй очі пальчиками.·
 • «Далеко-близько». Сфокусуй погляд спочатку на предмет, який знаходиться в протилежному кінці кімнати (шафа, класна дошка і т.п.) і дивись на нього протягом 10 секунд. Потім повільно переведи погляд на ближній предмет (наприклад, на свій палець) і також дивись на нього 10 секунд.·
 • «Фокус». Дивись, не відриваючи погляду, на рухомий предмет (свою руку). При цьому рука повинна бути видна чітко, а всі інші предмети вдалині – розмито. Потім сфокусуй погляд, навпаки, на предметах заднього плану.

Подібна зарядка для очей корисна не тільки для школярів, вона не завадить і дорослим,  особливо тим, чия робота передбачає щоденне «спілкування» з комп’ютером. Озвучуючи дитині вправи, обов’язково виконуйте їх разом з нею: наочний приклад часом діє краще будь-яких слів.

 

Вправи для зняття втоми очей на п'ять хвилин

Це легка розминка, що включає в себе п'ять вправ для корекції зору і тренування м'язів очей.

 • Розітріть долоні, щоб у них з'явилося відчуття тепла, складіть їх навхрест, прикладіть до повік, передаючи таким чином їх енергію тепла до очей. Затримайтеся в такому положенні на 30-40 секунд. Після закрийте очі і повільно натискайте на повіки кінчиками пальців, по 20 разів.
 • Закрийте очі, зробіть по 10 обертаючих рухів очними яблуками за годинниковою стрілкою і проти неї. Після цього, заплющивши очі, відкрийте очі. Зробити п'ять повторень.
 • Зробіть кілька постукуючих легких рухів пальцями двох рук по голові, почавши з чола і поступово перейшовши до потилиці.
 • Моргніть очима два рази, сильно і різко примружтеся і різко відкрийте очі. Зробіть 10 разів.
 • Сильно розітріть долоні, щоб відчути теплоту, а після погладжуючими рухами п'ять разів натисніть на очні яблука.

https://gimnastyka.com.ua/likuvalna/dlya-ochei/pry-roboti-za-kompjuterom.html
Создан 26 мар 2020